Inapoi la Cautare

RECTIFICARE 802 /2008


referitoare la Hotărârea Guvernului nr. 802/2008


Puteti sa consultati o forma actualizata la data 24.01.2021, conform modificarilor publicate in Monitorul Oficial al Romaniei, apasand butonul Cumpara Act.

Cumparati Actul varianta DOC

Forma la zi
Pret: 13,00 RON cu TVA
Doriti o forma actualizata , la zi (24.01.2021) , a acestui act ? Cumparati acum online, rapid si simplu varianta DOC !

Forme la zi | Modificari Act | Printare | Salvare DOC



    La Hotărârea Guvernului nr. 802/2008 pentru aprobarea primei delimitări a colegiilor uninominale pentru alegerea Camerei Deputaţilor şi a Senatului, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 595 din 8 august 2008, se fac următoarele rectificări (care nu aparţin Redacţiei "Monitorul Oficial, Partea I"):

    - În anexa nr. 8 - Delimitarea colegiilor uninominale în Circumscripţia electorală nr. 8 - Judeţul Braşov, la lit. A. Colegii uninominale pentru alegerea Camerei Deputaţilor, Colegiul uninominal nr. 5 Municipiul Braşov, în caseta din coloana "Localităţi (municipii, oraşe, comune)/străzi, numere poştale":

    - în loc de: "Străzile Albă, Armoniei, Agrişelor, Apullum, Avram Iancu de la nr. 1 şi 2 la nr. 31 şi 34, Babeş Victor, Banatului, Basarabia, Bihorului, Bisericii Române de la nr. 71 şi 29 la final, Blaga Lucian, Boliac Cezar, Brânduşelor de la nr. 1 şi 2 la nr. 35 şi 78, Cantacuzino Ioan Dr., Cantemir Dimitrie, Caragiale Ion Luca, Castanilor, Cârlova Vasile, Cicoarei, Cocea N. D., Codrii Cosminului, Colinei, Consiliul Europei, Costin Miron, Cranţa Maior, Creangă Ion, Crişana, Cuza Alexandru Ion, Davila Alex. Dr., Dealul Melcilor, Dealul Morii, 13 Decembrie de la nr. 1 şi 2 până la nr. 57 şi 87, Dimineţii, Dobrogea, Dobrogeanu Gherea, Dorobanţilor, Felix Dr., Gării, Gârleanu Emil, Grădinarilor, Griviţei, Grozăvescu Traian, Haşdeu Bogdan Petriceicu, Hărmanului de la nr. 1 şi 2 la nr. 35 şi 78, Iasomiei, Ionescu Toma Dr., Ipătescu Ana, Izvorul Rece, Jianu Iancu, Kogălniceanu Mihail, Lazăr Gheorghe, Lăcrămioarelor, Lehmann Karl, Lotrului, Luchian Ştefan Pictor, 1 Mai, 9 Mai, Maniu Iuliu, Maior Petru, Maramureş, Matei Basarab, Meseriaşilor, Mihai Viteazul de la nr. 1 şi 2 la nr. 23 şi 114, Mircea cel Bătrân, Mironescu Ştefan, Moldovei, Muntenia, Napoca, Neagoe Basarab, Negoiul, 15 Noiembrie, Oaşului, Olarilor, Oituz, Oltenia, Ovidiu, Pandurilor, Pavelescu Cincinat, Păltiniş, Petuniei, Pieţii, Pincio Păun, Plevnei, Pop Pictor, Posada, Prahova, Racoviţă Emil, Rareş Petru, Română, Roşiorilor, Roşiorilor Fundătură, Sahia Alexandru, Şincai Gheorghe, Sânzienelor, Serii, Sitei, Slavici Ioan, Ştefan cel Mare, Teatrului, Teclu Nicolae, Teutsch Mattis, Titulescu Nicolae, Toamnei, Transilvaniei, Ţebea, Universităţii, Varga Ecaterina, Verii, Victoriei, Vlad Ţepes, Vladimirescu Tudor, Vlaicu Aurel, Vuia Traian, Vulcan, Aninoasa, Băiulescu Gheorghe, Bariţiu Gheorghe, Bălcescu Nicolae, Beethoven Ludwig, Benkner Hans, Bărnuţiu Simon, Brediceanu Valeriu, Buzoianu Colonel, Calea Poienii, Castelului, Cerbului, Cetăţuia, Coresi Diaconul, Coşbuc George, Dealul Cetăţii, Dealul de Jos, Dinicu Grigoraş, După Ziduri, Eminescu Mihai, Enescu George, Eroilor, Făgetului, Filimon Nicolae, Furcii, Goth Johan, Hirscher A, Honterus Johanes, Ioan Sfântul, Iorga Nicolae, Iosif Ştefan Octavian, Livezii Şir, Lungă de la nr. 1 şi 2 la nr. 65 şi 64, Lupeni Alee, Marinescu I.Dr., Mureşenilor, Peneş Curcanul, Poarta Schei, Politehnicii, Postăvarului, Raţiu Ion, Republicii, Revoluţiei, Richter Paul, Roth Ludwig Ştefan, Russo Alecu, Sadoveanu Mihail, Sfatului Piaţă, Sforii, Şaguna Andrei, Wagner Valentin, Weiss Michael Arbore Luca Spătarul, Băilor, Bâlea, Bisericii Sfântul Nicolae, Birt Ilie Căpitan, Brâncoveanu Constantin, Caraiman, Ceahlău, Cetinii, Cibinului, Ciocârliei, Clăbucet, Coastei, Colţul Putinarilor, Costiţei, Cotun, Curcanilor, Dealul Spirii, Dealul Spirii Alee, Demetrescu Traian, Democraţiei, Dima Gheorghe, După Grădini, După Inişte, După Inişte Alee, Egalităţii, Fântâna Roşie, Fântâniţei, Harghita, Haţegului, Iezer, Ineu, Ispirescu Petre, Învăţătorilor, Junilor, Kollar Gustav, Lacea Constantin, Latină, Măcin, Mălăieşti, Milescu Spătar, Milescu Spătar Alee, Mirceşti, Moşoiu Traian General, Neajlov, Nisipului de Jos, Nisipului de Sus, Pajiştei, Pann Anton, Parângului, Pe Tocile, Perşani, Petofi Alexandru, Piatra Mare, Pietrosu, Plăieşilor Şir, Podragu, Podul Creţului, Podul lui Grid, Printre Grădini, Printre Pietre, Prundului, Retezat, Saftu Vasile Protopop, Semenicului, Sion Gheorghe, Stâncii, Stejerişului, Trotuş, Ţibleş, Ţibleş Fundătură, Unirii Piaţă, Valea Rece, Valea Tei, Varişte, Vrancei, Warthe, Zarand, Poiana Soarelui, Poiana Ursului, Poiana Doamnei, Poiana lui Neagoe, Poiana Ruia, Poiana lui Brâncă, Poiana lui Stechil, Fântâniţa cu Brad, Fântâniţa Călugărului, Valea Cheii, Valea Dragă, Drumul Sulinar, Valea Lungă, Valea Sticlăriei, Stânii, Vânătorului, Mioarei, Doinaşului, Pastorului" se va citi: "Străzile Albă, Armoniei, Agrişelor, Apullum, Avram Iancu, Dr. Victor Babeş, Banatului, Basarabia, Bihorului, Bisericii Române de la nr. 71 şi 90 la final, Blaga Lucian, Cezar Bolliac, Brânduşelor de la nr. 1 şi 2 la nr. 35 şi 78, Dr. Ion Cantacuzino, Cantemir Dimitrie, Caragiale Ion Luca, Castanilor, Cârlova Vasile, Cicoarei, Cocea N. D., Codrul Cosminului, Colinei, Consiliul Europei, Costin Miron, Cranţa Maior, Creangă Ion, Crişana, Cuza Alexandru Ion, Dr. Alexandru Davilla, Dealul Melcilor, Dealul Morii, 13 Decembrie de la nr. 1 şi 2 până la nr. 57 şi 82, Dimineţii, Dobrogea, Constantin Dobrogeanu Gherea, Dorobanţilor, Dr. Iacob Felix, Gării, Gârleanu Emil, Grădinarilor, Griviţei, Grozăvescu, Haşdeu Bogdan Petriceicu, Hărmanului de la nr. 1 şi 2 la nr. 27 şi 68, Iasomiei, Ionescu Toma Dr., Ipătescu Ana, Izvorul Rece, Jianu Iancu, Kogălniceanu Mihail, Lazăr Gheorghe, Lăcrămioarelor, Lehmann Karl, Lotrului, Luchian Ştefan Pictor, 1 Mai, 9 Mai, Maniu Iuliu, Maior Petru, Maramureş, Matei Basarab, Meseriaşilor, Mihai Viteazul de la nr. 1 şi 2 la nr. 23 şi 114, Mircea cel Bătrân, Mironescu Ştefan, Moldovei, Munteniei, Napoca, Neagoe Basarab, Negoiul, 15 Noiembrie, Oaşului, Olarilor, Oituz, Olteniei, Ovidiu, Pandurilor, Pavelescu Cincinat, Păltiniş, Petuniei, Pieţii, Ion Păun Pincio, Plevnei, Pop Pictor, Posada, Prahova, Racoviţă Emil, Rareş Petru, Română, Roşiorilor, Roşiorilor Fundătură, Sahia Alexandru, Şincai Gheorghe, Sânzienelor, Serii, Sitei, Ion Slavici, Ştefan cel Mare, Piaţa Teatrului, Teclu Nicolae, Teutsch Mattis, Titulescu Nicolae, Toamnei, Transilvaniei, Ţebea, Universităţii, Varga Ecaterina, Vânătorii de Munte, Verii, Bulevardul Victoriei, Vlad Ţepes, Vladimirescu Tudor, Vlaicu Aurel, Vuia Traian, Vulcan, Aninoasa, Dr. Gheorghe Baiulescu, Bariţiu Gheorghe, Bălcescu Nicolae, Şirul Ludwig Van Beethoven, Benkner Hans, Bărnuţiu Simon, Tiberiu Brediceanu, Col. Ion Buzoianu, Calea Poienii, Castelului, Suişul Castelului, Cerbului, Cetăţuia, Coresi Diaconul, Coşbuc George, Dealul Cetăţii, Dealul de Jos, Dinicu Grigoraş, După Ziduri, Eminescu Mihai, Enescu George, Bulevardul Eroilor, Făgetului, Filimon Nicolae, Gott, Apollonia Hirscher, Curtea Johannes Honterus, Sfântul Ioan, Iorga Nicolae, Ştefan Octavian Iosif, Şirul Livezii, Lungă de la nr. 1 şi 2 la nr. 65 şi 64, Lupeni, Aleea Lupeni, Marinescu I.Dr., Mureşenilor, Peneş Curcanul, Poarta Schei, Politehnicii, Postăvarului, Dr. Ion Raţiu, Republicii, Revoluţiei, Richter Paul, Stephan Ludwig Roth, Russo Alecu, Sadoveanu Mihail, Piaţa Sfatului, Sforii, Mitropolit Andrei Şaguna, Wagner Valentin, Weiss Michael, Arbore Luca Spătarul, Băilor, Bâlea, Bisericii Sfântul Nicolae, Căpitan Ilie Birt, Brâncoveanu Constantin, Caraiman, Ceahlău, Cetinii, Cibinului, Ciocârliei, Clăbucet, Coastei, Colţul Putinarilor, Costiţei, Cotun, Curcanilor, Dealul Capelei, Dealul Spirii, Aleea Dealul Spirii, Dealul Straja, Demetrescu Traian, Democraţiei, Dima Gheorghe, După Grădini, După Inişte, Aleea După Inişte, Egalităţii, Fântâna Roşie, Fântâniţei, Harghita, Haţegului, Iezer, Ineu, Ispirescu Petre, Învăţătorilor, Junilor, Kollar Gustav, Lacea Constantin, Latină, Măcin, Mălăieşti, Spătarul Nicolae Milescu, Aleea Spătarul Nicolae Milescu, Mirceşti, Moşoiu Traian General, Neajlov, Nisipului de Jos, Nisipului de Sus, Pajiştei, Pann Anton, Parângului, Pe Tocile, Perşani, Sandor Petofi, Piatra Mare, Pietrosu, Şirul Plăieşilor, Piscului, Podragu, Podul Creţului, Podul lui Grid, Poiana lui Lupan, Poiana cu Flori, Printre Grădini, Printre Pietre, Prundului, Retezat, Dr. Vasile Saftu, Semenicului, Sion Gheorghe, Stâncii, Stejerişului, Trotuş, Ţibleş, Ţibleş Fundătură, Piaţa Unirii, Valea Rece, Valea Tei, Varişte, Vrancei, Warthe, Zarand, Poiana Soarelui, Poiana Ursului, Poiana Doamnei, Poiana lui Neagoe, Poiana Ruia, Poiana lui Brâncă, Poiana lui Catepu, Poiana lui Stechil, Fântâniţa cu Brad, Fântâniţa Călugărului, Valea Cheii, Valea Dragă, Drumul Sulinar, Valea Lungă, Valea Sticlăriei, Stânii, Vânătorului, Mioriţei , Doinaşului, Păstorului".

    - În anexa nr. 8 - Delimitarea colegiilor uninominale în Circumscripţia electorală nr. 8 - Judeţul Braşov, la lit. A. Colegii uninominale pentru alegerea Camerei Deputaţilor, Colegiul uninominal nr. 6 Municipiul Braşov, în caseta din coloana "Localităţi (municipii, oraşe, comune)/străzi, numere poştale":

    - în loc de: "Străzile Astra, Afinelor, Calea Bucureşti de la nr. 147 şi nr. 200 la final, Bârseanu Andrei, Brazilor, Cameliei, Carcalechi Zaharia, Cireşului, Crizantemelor, Dorului, Ederii, Ferigii, Fontei, Frasinului, Garoafelor, Gării Dârste, Gării Noua, Ghiocelului, Giuglea Gheorghe, Gladiolelor, Gorunului, Lacurilor, Laminoarelor, Levănţicăi, Liliacului, Luceafărul, Macului, Maximilian Valeriu Pictor, Mesteacănului, Meşotă Ioan, Minea Ilie, Murelor, Nucului, Nicola Nicolau, Nufărului, Oteţului, Paltinului, Pinului, Plopilor, Perea Ioan, Prunului, Romaniţei, Rozmarinului, Salcâmului, Socului, Stejarului, Teilor, Trandafirului, Ulmului, Vişinului, Zorelelor, Alecsandri Vasile, Aluniş, Arinului, Arţarului, Calcarului, Carpenului, Cernei, Criş, Diana, Doinei, Fragilor, Ghindei, Grigorescu Nicolae Pictor, Jepilor, Klein Micu, Măceşului, Mestecăniş, Molidului, Muncii, Mureş, Murgu Eftimie, Odobescu Alexandru, Olt, Padina, Papiu Ilarian, Someş, Tâmpei, Temeliei, Valea Cetăţii, Vârful cu Dor, Zmeurei, Albăstrelelor, Automotoarelor, Bogdan Alexandru Prof., Brânduşelor de la nr. 37 şi 80 la final, Bujorului, Busuiocului, Ceferiştilor, Cerna Panait, Crinului, Dacia, Drezinei, Fanionului, Florilor, Fochiştilor, Freziei, Grâului, Hărmanului de la nr. 29 şi nr. 70 la nr. 47 şi nr. 134, Hortenziei, 11 Iunie 1848, Lalelelor, Lămâiţei, Locomotive, Magnoliei, Mărgăritarelor, Mecanicilor, Micşunelelor, Mimozei, Parcul Mic, Pavilioanele CFR, Rozelor, Saligny Anghel, Salviei, Semaforului, Telegrafului, Toporaşului, Violetelor, Viorelelor, Vlahuţă Alexandru, Zambilelor" se va citi: "Străzile Astra, Afinelor, Aurel Marin, Calea Bucureşti de la nr. 147 şi nr. 200 la final, Bârseanu Andrei, Brazilor, Fundătura Brazilor, Cameliei, Carcalechi Zaharia, Cireşului, Crizantemelor, Dorului, Ederei, Ferigii, Fontei, Frasinului, Garoafelor, Garofiţei, Gării Dârste, Gării Noua, Ghiocelului, George Giuglea, Gladiolelor, Gorunului, Lacurilor, Laminoarelor, Levănţicăi, Liliacului, Luceafărului, Macului, Maximilian Valeriu Pictor, Mesteacănului, Meşotă Ioan, Minea Ilie, Mugurului, Murelor, Nucului, Nicola Nicolau, Nufărului, Oţelului, Paltinului, Păducelului, Pinului, Plopilor, Ioan Popea, Prunului, Romaniţei, Rosmarinului, Salcâmului, Socului, Stejarului, Teilor, Trandafirului, Ulmului, Vişinului, Zorelelor, Alecsandri Vasile, Aluniş, Arinului, Arţarului, Calcarului, Carpenului, Cernei, Crişului, Diana, Doinei, Fragilor, Ghindei, Grigorescu Nicolae Pictor, Jepilor, Klein Micu, Măcieşului, Mestecăniş, Molidului, Muncii, Mureşului, Murgu Eftimie, Odobescu Alexandru, Oltului, Padina, Papiu Ilarian, Someşului, Tâmpei, Temeliei, Valea Cetăţii, Vârful cu Dor, Zmeurei, Albăstrelelor, Automotoarelor, Bogdan Alexandru Prof., Brânduşelor de la nr. 37 şi 80 la final, Bujorului, Busuiocului, Ceferiştilor, Cerna Panait, Crinului, Dacia, Drezinei, Fanionului, Florilor, Fochiştilor, Freziei, Furnalelor, Turnătoriei, Grâului, Hărmanului de la nr. 29 şi nr. 70 la nr. 47 şi nr. 134, Hortenziei, 11 Iunie 1848, Lalelelor, Lămâiţei, Locomotivei, Magnoliei, Mărgăritarelor, Mecanicilor, Micşunelelor, Mimozei, Narciselor, Parcul Mic, Pavilioanele CFR, Rozelor, Saligny Anghel, Salviei, Semaforului, Telegrafului, Toporaşului, Aleea Violetelor, Viorelelor, Vlahuţă Alexandru, Zambilelor".

    - În anexa nr. 8 - Delimitarea colegiilor uninominale în Circumscripţia electorală nr. 8 - Judeţul Braşov, la lit. A. Colegii uninominale pentru alegerea Camerei Deputaţilor, Colegiul uninominal nr. 7 Municipiul Braşov, în caseta din coloana "Localităţi (municipii, oraşe, comune)/străzi, numere poştale":

    - în loc de: "Străzile Alexandru cel Bun, Apollo, Sfinţii Arhangheli, Aurora, Aurelian, Aprily Lajos, Baba Novac, Babeş Liviu Cornel, Berzei, Barbu Lăutaru, Bobaneu Ştefan, Bologa Lucian Valeriu, Calea Bucureşti de la nr. 1 şi 2 până la nr. 145 şi nr. 198, Caisului, Carpaţilor, Cocorului, Colonia Metrom, Cometei, Constelaţiei, Cosmos, Decebal, Delavrancea Barbu, Fotino Mişu, Galaxiei, Grigorescu Eremia, Ioneseu Crum, Înfrăţirii, Jinga Victor, Jupiter, Lapedatu Ion Alex, Leiter Astrer, Lunii, Lukas Johan, Hedwig, Marte, Mercur, Meschendofer Harald, Mierlei, Minerva, Muncitorilor, Munteanu Gavril, Neptun, Oberth Hermann, Octavian Augustus, Orghidan Radu, Pantu Ioan, Panselelor, Pârâului, Poienelor, Popa Şapcă, Porumbescu Ciprian, Privighetorii, Sarmisegetuza, Saturn, Săcelelor, Sitarului, Soarelui, Suiu Sibianu Mircea, Ştefan cel Mare, Szemler Ferencz, Târnavei, Tempea Radu, Tomis, Traian, Uranus, Venus, Vulturului, Vulturului Livadă, Zizinului de la nr. 1 şi 2 la nr. 93 şi nr. 102, Zorilor" se va citi: "Străzile Alexandru cel Bun, Apollo, Sfinţii Arhangheli, Augustin Bunea, Aurora, Aurelian, Aprily Lajos, Baba Novac, Liviu Cornel Babeş, Berzei, Barbu Lăutaru, Ştefan Bobancu, Bologa Lucian Valeriu, Calea Bucureşti de la nr. 1 şi 2 până la nr. 145 şi nr. 198, Caisului, Carpaţilor, Dr. Liviu Cîmpeanu, Cocorului, Colonia Metrom, Cometei, Constelaţiei, Cosmos, Decebal, Barbu Ştefănescu Delavrancea, Fotino Mişu, Galaxiei, G-ral Eremia Grigorescu, Ioneseu Crum, Înfrăţirii, Jinga Victor, Jupiter, Lapedatu Ion Alex, Artur Leiter, Lunii, Johan Lukas Hedwig, Marte, Mercur, Meschendofer Harald, Mierlei, Minerva, Muncitorilor, Munteanu Gavril, Neptun, Oberth Hermann, Octavian Augustus, Orghidan Radu, Ioan C. Panţu Ioan, Panselelor, Pârâului, Poienelor, Popa Şapcă, Porumbescu Ciprian, Privighetorii, Sarmisegetuza, Saturn, Săcelelor, Sitarului, Soarelui, Mircea Suciu Sibianu, Ştefan cel Mare, Szemler Ferencz, Târnavei, Tempea Radu, Tomis, Traian, Uranus, Ucenicilor, Venus, Vulturului, Livada Vulturului, Zizinului de la nr. 1 şi 2 la nr. 93 şi nr. 102, Zorilor".

    - În anexa nr. 8 - Delimitarea colegiilor uninominale în Circumscripţia electorală nr. 8 - Judeţul Braşov, la lit. A. Colegii uninominale pentru alegerea Camerei Deputaţilor, Colegiul uninominal nr. 8 Municipiul Braşov, în caseta din coloana "Localităţi (municipii, oraşe, comune)/străzi, numere poştale":

    - în loc de: "Străzile Abatorului, Abrud, Agricultorilor, Andreescu Ion Pictor, Anghel Dimitrie, Bârsa Repede, Bârsan Zahana, Benea Augustin, Blasius Simon, Bogdan Vodă, Bobului, Borzeşti, Bran Ion Lemeny, Branişte Valeriu, Buzeşti, Cânepii, Caliman Valeriu, Ciortea Aurel, Clemens Andreas, Codru Drăguşan Ioan, Colan Ioan, Corbea David, Dragoş Vodă, Corvin Matei, Cosmeşti, Cseret Mihaly, Dariu Ioan, Densinsianu Ovid, Doja Gheorghe, Dornei, Eder Hans, Şoseaua Feldioarei de la nr. 1 şi 2 la nr. 89 şi 80, Flechtenmaher Al, Fronius Daniel, Fuiorului, Gimbăşelului, Gospodarilor, Halasz Gyula, Hemiade Ion, Inului, Lanurilor, Lânii, Lânii Fundătură, Lecca Constantin, Lucacz Ion, Lucernei, Lungă de la nr. 252 şi 255 la final, Meţianu Ioan, Molnar Victor, Molnar Ianos, Morarului, Moress Wilhelm, Muşeţelului, Muslea Candid, Nica Gh. Constantin, Pop Nicolae, Pumnul Aron, Puşcariu Sextil, Rădulescu Eliade Ion, Romer Iulius, Roşca Pavel, Spicului, Someşan Laurian, Teodoroiu Ecaterina, Trifoiului, Ureche Grigore Cronicar, Zlatna, Amurgului, Bazaltului, Bisericii Române de la nr. 1 şi 2 la nr. 69 şi nr. 88, Bobâlna, Bogdan Ioan, Carierii, Carierii Fundatură, Călugăreni, Căprioarei, Cărămidăriei, Câmpului, Cloşca, Cristianului, Crişan, Cucului, De Mijloc, Dumbrava Roşie, Enupărului, Fabricii, Făgăraşului, Fânarului, Horia, Islaz, Lungă de la nr. 66 şi 67 la nr. 250 şi 253, Lupu Vasile, 8 Martie, Mărăşeşti, Memorandului, Mihai Viteazul de la nr. 25 şi 116 la final, Mică, Mirăslău, Morii, Neculce Ion Cronicar, Nicopole, Rahovei, Războieni, Rovine, Spartacus, Stadionului, Suceava, Şcolii, Şoimului, Titan, Valea Albă, Vidin, Aluminiului, Argintului, Baciu Ştefan, Bănciu Axente, Barac Ioan, Brenfeld Emanoil, Bronzului, Ciocanului, Ciurcu Alexandru, Constructorilor, 1 Decembrie 1918, 13 Decembrie de la nr. 59 şi 84 la final, Diamandi Manole, Dumitrache General, Eremia Tiberiu, Forjei, Furnalelor, Gloriei, Goga Octavian, Independenţei, Metalurgiştilor, Mociulschi General, Moroianu George, Olteţ, Păcii, Popasu Ioan, Progresului, Reconstrucţiei, Rulmentul Fundătură, Socec Ioan, Strungului, Tablei, Tineretului, Turnătoriei, Turnului, Tractoarelor, Ursu Ioan, Valea Jiului, Ciceu, Deda, Filiaşi, Hărmanului de la nr. 49 şi 136 la final, Hărmanului Fundătură, Paşcani, Simeria, Teiuş, Timiş Triaj, Timişul Sec, Ungheni, Urziceni, Cernatului Drum, Zizinului de la nr. 95 şi 104 la final, Albinelor, Baciului, Bârsei, Capra Neagră, Cavalului, Cimpoiului, Ciobanului, Dulgherului, Fagurului, Fântănii, Fundăturii, Feldioarei de la nr. 91 şi 82 la final, Izvorului, Merilor, Nicovalei, Oiţelor, Păşunii, Plugarilor, Strunga Mieilor, Surlaşului, Tâmplarilor, Târgului, Torsului" se va citi: "Străzile Abatorului, Abrud, Agricultorilor, Albatrosului, Andreescu Ion Pictor, Anghel Dimitrie, Augustin Tătaru, Baiului, Bârsa Repede, Zaharia Bârsan, Benea Augustin, Blasius Simon, Bressan, Bogdan Vodă, Bobului, Borzeşti, Bran Ion Lemeny, Branişte Valeriu, Bucegi, Buzeşti, Cânepii, Valeria Căliman, Cerceluşului, Ciortea Aurel, Clemens Andreas, Ioan Clopoţel, Codru Drăguşan Ioan, Colan Ioan, Corbea David, Craiului, Crângului, Curmăturii, Dragoş Vodă, Gheorghe Dragoş, Corvin Matei, Cosmeşti, Cseret Mihaly, Dariu Ioan, Ovid Densuşianu, Dihamului, Doja Gheorghe, Dornei, Eder Hans, Calea Feldioarei de la nr. 1 şi 2 la nr. 89 şi 80, Flechtenmaher Al, Fronius Daniel, Fuiorului, Gimbăşelului, Gospodarilor, Halasz Gyula, Ioan Huniade, Inului, Irisului, Lanurilor, Lânii, Lecca Constantin, Livezilor, Lotusului, Lucacs Iren, Lucernei, Lungă de la nr. 252 şi 255 la final, Măgurii, Meţianu Ioan, Molnar Victor, Molnar Ianos, Morarului, Moress Wilhelm, Muşeţelului, Muslea Candid, Nica Gh. Constantin, Radu Pascu, Plaiului, Plantelor, Platanilor, Pop Nicolae, Pumnul Aron, Puşcariu Sextil, Rădulescu Eliade Ion, Romer Iulius, Roşca Pavel, Ion Sassu Ducşoara, Salciei, Spicului, Someşan Laurian, Stupinei, Teodoroiu Ecaterina, Trifoiului, Ureche Grigore Cronicar, Zlatna, Amurgului, Bazaltului, Bisericii Române de la nr. 1 şi 2 la nr. 69 şi nr. 88, Bobâlna, Bogdan Ioan, Carierei, Carierei Fundatură, Călugăreni, Căprioarei, Cărămidăriei, Câmpului, Cloşca, Cristianului, Crişan, Cucului, De Mijloc, Dumbrava Roşie, Enupărului, Fabricii, Făgăraşului, Fânului, Fânarului, Horia, Islaz, Lungă de la nr. 66 şi 67 la nr. 250 şi 253, Lupu Vasile, 8 Martie, Mărăşeşti, Memorandumului, Mihai Viteazul de la nr. 25 şi 116 la final, Mică, Mirăslău, Morii, Neculce Ion Cronicar, Nicopole, Pădurii, Rahovei, Războieni, Rovine, Spartacus, Stadionului, Suceava, Şcolii, Şoimului, Titan, Valea Albă, Vidin, Aluminiului, Argintului, Baciu Ştefan, Bănciu Axente, Barac Ioan, Brenfeld Emanoil, Bronzului, Ciocanului, Ciurcu Alexandru, Constructorilor, 1 Decembrie 1918, 13 Decembrie de la nr. 59 şi 84 la final, Diamandi Manole, G-ral Dumitrache, Eremia Tiberiu, Forjei, Gloriei, Goga Octavian, Independenţei, Metalurgiştilor, G-ral Leonard Mociulschi, Moroianu George, Olteţ, Păcii, Popasu Ioan, Progresului, Reconstrucţiei, Vasile Goldiş, Ioan V. Socec, Strungului, Tablei, Tineretului, Turnului, Tractoarelor, Ursu Ioan, Valea Jiului, Alunului, Ciceu, Deda, Dudului, Filiaşi, Hărmanului de la nr. 49 şi 136 la final, Hărmanului Fundătură, Paşcani, Simeria, Teiuş, Timiş Triaj, Timişul Sec, Ungheni, Urziceni, Drumul Cernatului, Zizinului de la nr. 95 şi 104 la final, Albinelor, Baciului, Bârsei, Capra Neagră, Cavalului, Câmpul cu Flori, Vasile Copilu Chiatră, Cimpoiului, Ciobanului, Dascălu Costea, Dulgherului, Fagurului, Fântănii, Filip Gheorghe, Fundăturii, Calea Feldioarei de la nr. 91 şi 82 la final, Izvorului, Luncii, Merilor, Nicovalei, Primăverii, Oiţelor, Orhideelor, Parcul Verde, Păşunii, Plugarilor, Strunga Mieilor, Surlaşului, Tâmplarilor, Târgului, Torsului, Triumfului".

    - În anexa nr. 9 - Delimitarea colegiilor uninominale în Circumscripţia electorală nr. 9 - Judeţul Brăila, la lit. A. Colegii uninominale pentru alegerea Camerei Deputaţilor, Colegiul uninominal nr. 1 Municipiul Brăila, în casetele 18 şi 26 din coloana "Localităţi (municipii, oraşe, comune)/străzi, numere poştale":

    - în loc de: "Str. Malul Dunării, Ansamblul de locuinţe Viziru III; Calea Călăraşilor cu blocurile: B.1; B.2; B.3; Aleea Mecanizatorilor cu Bl. U." se va citi: "Str. Malul Dunării, str. Liviu Macedonescu, Ansamblul de locuinţe Viziru III; Calea Călăraşilor cu blocurile: B.1; B.2; B.3; Aleea Mecanizatorilor cu Bl. U.";

    - în loc de: "Căminul de bătrâni din Staţiunea Lacu Sărat pe Str. Aleea Centrală; Blocurile din Colonie KM.9; Ferma 8 Poligon" se va citi: "Căminul de bătrâni din Staţiunea Lacu Sărat pe Str. Aleea Centrală; Aleea Mânăstirii, Blocurile din Colonie KM.9; Ferma 8 Poligon".

    - În anexa nr. 9 - Delimitarea colegiilor uninominale în Circumscripţia electorală nr. 9 - Judeţul Brăila, la lit. A. Colegii uninominale pentru alegerea Camerei Deputaţilor, Colegiul uninominal nr. 2 Municipiul Brăila, în caseta 17 din coloana "Localităţi (municipii, oraşe, comune)/străzi, numere poştale":

    - în loc de: "Str. Albastră; Str. Ana Aslan inclusiv Bl.1; Str. Bastionului; Str. Băii; Str. Braşoveni; Str. Cojocari şi blocurile B.2, B.3, B.4 şi B.5; Str. Colţei; Str. Hepites şi Bl. B.1; Str. Fragilor; Str. Mihai Eminescu de la nr. 1-57 şi nr. 2-80 şi blocurile de la nr. 1, 3-5, 7-9, 8-8A, 10-12-14, 16-18-20, 22-24-26; Str. Rozelor; Str. Tăbăcarilor; Piaţa Traian inclusiv blocul B.6; Str. Mihail Sebastian de la nr. 1 la nr. 19 şi nr. 2 la nr. 20; Str. Petru Maior de la nr. 1 la nr. 23 şi de la nr. 2 la nr. 20; Str. Pomilor; Str. R.S.Campiniu; Str. Roşie; Spitalul de Pneumologie" se va citi: "Str. Albastră; Str. Ana Aslan inclusiv Bl.1; Str. Bastionului; Str. Băii; Str. Braşoveni; Str. Cojocari şi blocurile B.2, B.3, B.4 şi B.5; Str. Colţei; Str. Hepites şi Bl. B.1; Str. Fragilor; Str. Mihai Eminescu de la nr. 1-57 şi nr. 2-80 şi blocurile de la nr. 1, 3-5, 7-9, 8-8A, 10-12-14, 16-18-20, 22-24-26; Piaţa Poligon; Str. Rozelor; Str. Tăbăcarilor; Piaţa Traian inclusiv blocul B.6; Str. Mihail Sebastian de la nr. 1 la nr. 19 şi nr. 2 la nr. 20; Str. Petru Maior de la nr. 1 la nr. 23 şi de la nr. 2 la nr. 20; Str. Pomilor; Str. R.S.Campiniu; Str. Roşie; Spitalul de Pneumologie".

1   2   >  

Forme la zi | Modificari Act | Printare | Salvare DOC

Inapoi la Cautare

Comentarii Act

Nu sunt comentarii momentan.

Posteaza pe retele sociale

Pentru a posta un comentariu trebuie sa va autentificati


Daca nu aveti inca un cont si vreti sa va inregistrati dati click aici


Despre Companie

CTCE este liderul national in domeniul software legislativ. Avem o experienta de peste 35 ani in domeniul dezvoltarii de aplicatii software.
(aflati mai multe)

Termeni si Conditii
Comanda LegisPlus
Testeaza LegisPlus
Resurse Lege-Online

Nota CTCE

Continutul, designul, structura, precum si materialele Lege-Online.ro apartin C.T.C.E. - Piatra Neamt si sunt protejate de Legea 8/1996 privind drepturile de autor si drepturile conexe, cu modificarile si completarile ulterioare. Copierea/distribuirea/republicarea acestora este ilegala.

Intrati in Contact

  • Telefon:
    (0233) 211 020 / (0233) 218 110
  • E-mail:
    office@ctce.ro
  • Adresa:
    Bd. Decebal, nr. 32
    610076, Piatra Neamt, Neamt
    Romania


CTCE - Centrul Teritorial de Calcul Economic

Info

Se încarcã, vã rugãm asteptati.