Inapoi la Cautare

HOTĂRÂRE 45 /2000


privind aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaţilor


Puteti sa consultati o forma actualizata la data 27.11.2020, conform modificarilor publicate in Monitorul Oficial al Romaniei, apasand butonul Cumpara Act.

Cumparati Actul varianta DOC

Forma la zi
Pret: 15,00 RON cu TVA
Doriti o forma actualizata , la zi (27.11.2020) , a acestui act ? Cumparati acum online, rapid si simplu varianta DOC !

Forme la zi | Modificari Act | Printare | Salvare DOC



    În temeiul art. 39 din Regulamentul Camerei Deputaţilor, republicat,

    Camera Deputaţilor adopta prezenta hotărâre.

    ARTICOL UNIC

    Se aprobă componenta nominală a comisiilor permanente ale Camerei Deputaţilor, prevăzute în anexa care face parte integrantă din prezenta hotărâre.

    Aceasta hotărâre a fost adoptată de Camera Deputaţilor în şedinţa din 18 decembrie 2000, cu respectarea prevederilor art. 74 alin. (2) din Constituţia României.

                      PREŞEDINTELE CAMEREI DEPUTAŢILOR

                                VALER DORNEANU

	


    ANEXA 1

    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                  COMPONENTA
             Comisiei pentru politica economică, reforma şi privatizare
                            Limitele aprobate: 28-36
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Armas Iosif Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  2. Arnautu Eugen Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  3. Balasoiu Amalia Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  4. Bran Vasile Grupul parlamentar al P.D.
  5. Cazan Gheorghe-Romeo Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
     Leonard şi umanist)
  6. Florescu Nicolae-Doru Grupul parlamentar al P.R.M.
  7. Giuglea Ştefan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  8. Godja Petru Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  9. Lepadatu Lucia-Cornelia Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 10. Maior Lazar Dorin Grupul parlamentar al P.R.M.
 11. Man Mircea Grupul parlamentar al P.D.
 12. Marcu Gheorghe Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 13. Marin Gheorghe Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 14. Mocioi Ion Grupul parlamentar al P.R.M.
 15. Paduroiu Valentin Grupul parlamentar al P.R.M.
 16. Pecsi Francisc Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 17. Popa Cornel Grupul parlamentar al P.N.L.
 18. Popescu Ioan Dan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 19. Purceld Octavian-Mircea Grupul parlamentar al P.R.M.
 20. Puwak Hildegard-Carola Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 21. Rădulescu Grigore Emil Grupul parlamentar al P.R.M.
 22. Rus Ioan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 23. Rusanu Dan-Radu Grupul parlamentar al P.N.L.
 24. Sersea Nicolae Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 25. Spiridon Nicu Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 26. Stanciu Zisu Grupul parlamentar al P.R.M.
 27. Tcaciuc Ştefan Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
 28. Tudose Mihai Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 29. Tunaru Raj Grupul parlamentar al P.R.M.
 30. Vida Iuliu Grupul parlamentar al U.D.M.R.
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                  COMPONENTA
                     Comisiei pentru buget, finanţe şi bănci
                             Limitele aprobate: 22-28

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Baban Ştefan Grupul parlamentar al P.R.M.
  2. Balta Tudor Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  3. Bar Mihai Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  4. Bancescu Ioan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  5. Bercaroiu Victor Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  6. Birtalan Akos Grupul parlamentar al U.D.M.R.
  7. Bleotu Vasile Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  8. Boabes Dumitru Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  9. Boaja Minica Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 10. Cladovan Teodor Grupul parlamentar al P.D.
 11. Cret Nicoara Grupul parlamentar al P.R.M.
 12. Georgescu Florin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 13. Grigoras Neculai Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 14. Gubandru Aurel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 15. Holtea Iancu Grupul parlamentar al P.R.M.
 16. Ignat Miron Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
 17. Ionescu Daniel Grupul parlamentar al P.R.M.
 18. Moisescu George Dumitru Grupul parlamentar al P.R.M.
 19. Neamtu Horia-Ion Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 20. Nicolaescu Gheorghe- Grupul parlamentar al P.N.L.
     Eugen
 21. Popescu-Tariceanu Calin Grupul parlamentar al P.N.L.
 22. Sali Negiat Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
 23. Sapunaru Nini Grupul parlamentar al P.N.L.
 24. Selagea Constantin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 25. Videanu Adriean Grupul parlamentar al P.D.
 26. Winkler Iuliu Grupul parlamentar al U.D.M.R.
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                    COMPONENTA
                      Comisiei pentru industrii şi servicii
                              Limitele aprobate: 22-28

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Albu Gheorghe Grupul parlamentar al P.D.
  2. Anastasescu Olga- Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
     Lucheria şi umanist)
  3. Antal Istvan Grupul parlamentar al U.D.M.R.
  4. Anton Marin Grupul parlamentar al P.N.L.
  5. Berceanu Radu Mircea Grupul parlamentar al P.D.
  6. Bivolaru Ioan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  7. Boagiu Anca Daniela Grupul parlamentar al P.D.
  8. Buzea Cristian Valeriu Grupul parlamentar al P.R.M.
  9. Calcan Valentin Gigel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 10. Cerchez Metin Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
 11. Chirita Dumitru Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 12. Dragomir Dumitru Grupul parlamentar al P.R.M.
 13. Erdei Doloczki Istvan Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 14. Facă Mihail Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 15. Miclea Ioan Grupul parlamentar al P.R.M.
 16. Mihailescu Petru-Şerban Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 17. Palade Doru Dumitru Grupul parlamentar al P.R.M.
 18. Patriciu Dinu Grupul parlamentar al P.N.L.
 19. Rădoi Ion Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 20. Sandu Ion Florentin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 21. Stefanoiu Luca Grupul parlamentar al P.R.M.
 22. Tarpescu Pavel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 23. Vasile Aurelia Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                    COMPONENTA
                      Comisiei pentru agricultura, silvicultura,
                      industrie alimentara şi servicii specifice
                             Limitele aprobate: 24-32

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Babias Iohan-Peter Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
  2. Balan Marian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  3. Baldea Ioan Grupul parlamentar al P.R.M.
  4. Craciun Dorel Petru Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  5. Dutu Gheorghe Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  6. Eserghep Gelil Grupul parlamentar al P.R.M.
  7. Gheorghe Valeriu Grupul parlamentar al P.N.L.
  8. Ianculescu Marian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  9. Ionel Adrian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 10. Kelemen Atilla- Grupul parlamentar al U.D.M.R.
     Bela-Ladislau
 11. Mardari Ludovic Grupul parlamentar al P.R.M.
 12. Micula Catalin Grupul parlamentar al P.N.L.
 13. Mihalachi Vasile Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 14. Nadejde Vlad-George Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 15. Neacsu Ilie Grupul parlamentar al P.R.M.
 16. Neagu Victor Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 17. Nicolescu Mihai Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 18. Peres Alexandru Grupul parlamentar al P.D.
 19. Popescu-Bejat Grupul parlamentar al P.D.
     Ştefan-Marian
 20. Posea Petre Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 21. Predica Vasile Grupul parlamentar al P.R.M.
 22. Pribeanu Gheorghe Grupul parlamentar al P.R.M.
 23. Rasovan Dan Grigore Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 24. Sadici Octavian Grupul parlamentar al P.R.M.
 25. Stan Ioan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 26. Ştefan Ion Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 27. Tarata Culita Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 28. Toader Mircea Nicu Grupul parlamentar al P.D.
 29. Visinescu Marinache Grupul parlamentar al P.R.M.
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                 COMPONENTA
                    Comisiei pentru drepturile omului, culte
                      şi problemele minorităţilor naţionale
                             Limitele aprobate: 14-25
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Babiuc Victor Grupul parlamentar al P.N.L.
  2. Bereczki Endre Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  3. Buga Florea Grupul parlamentar al P.R.M.
  4. Cherescu Pavel Grupul parlamentar al P.R.M.
  5. Cojocaru Nicu Grupul parlamentar al P.R.M.
  6. Cucu Aurel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  7. Fulga Gheorghe Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  8. Georgescu Filip Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  9. Mandrea-Muraru Mihaela Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 10. Mera Alexandru-Liviu Grupul parlamentar al P.D.
 11. Mircea Costache Grupul parlamentar al P.R.M.
 12. Musetescu Ovidiu Tiberiu Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 13. Naum Liana-Elena Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 14. Paun Nicolae Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
 15. Sandache Cristian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 16. Tokay Gheorghe Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 17. Varga Attila Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 18. Wittstock Eberhard- Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
     Wolfgang
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                   COMPONENTA
                Comisiei pentru administraţie publică, amenajarea
                       teritoriului şi echilibru ecologic
                            Limitele aprobate: 25-31
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Avram Costel Grupul parlamentar al P.R.M.
  2. Bara Radu Liviu Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  3. Balan Gheorghe Pavel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  4. Bucur Mircea Grupul parlamentar al P.R.M.
  5. Cirstoiu Ion Grupul parlamentar al P.D.
  6. Coifan Viorel-Gheorghe Grupul parlamentar al P.N.L.
  7. Dinu Gheorghe Grupul parlamentar al P.R.M.
  8. Dobre Victor Paul Grupul parlamentar al P.N.L.
  9. Florescu Ion Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 10. Ilie Aurel Constantin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 11. Kovacs Csaba-Tiberiu Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 12. Lazar Maria Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 13. Leonachescu Nicolae Grupul parlamentar al P.R.M.
 14. Macaleti Costica Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 15. Makkai Grigore Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 16. Mirciov Petru Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
 17. Mitaru Anton Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 18. Nan Nicolae Grupul parlamentar al P.D.
 19. Nica Dan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 20. Oltean Ioan Grupul parlamentar al P.D.
 21. Popescu Kanty Catalin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 22. Popescu Grigore Dorin Grupul parlamentar al P.N.L.
 23. Puzdrea Dumitru Grupul parlamentar al P.R.M.
 24. Snaider Paul Grupul parlamentar al P.R.M.
 25. Tibulca Alexandru Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 26. Verbina Dan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 27. Zgonea Valeriu Ştefan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                COMPONENTA
                 Comisiei pentru munca şi protecţie socială
                          Limitele aprobate: 17-23
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Andrei Ioan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  2. Apostolescu Maria Grupul parlamentar al P.R.M.
  3. Barbu Gheorghe Grupul parlamentar al P.D.
  4. Bondi Gyongyke Grupul parlamentar al U.D.M.R.
  5. Buzatu Dumitru Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  6. Cindrea Ioan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  7. Creţu Corina Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  8. Crisan Emil Grupul parlamentar al P.R.M.
  9. Dobrescu Smaranda Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 10. Enescu Nicolae Grupul parlamentar al P.R.M.
 11. Iliescu Valentin Adrian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 12. Ivanescu Paula Maria Grupul parlamentar al P.D.
 13. Kerekes Karoly Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 14. Mandroviceanu Vasile Grupul parlamentar al P.N.L.
 15. Maracineanu Adrian Grupul parlamentar al P.R.M.
 16. Minzina Ion Grupul parlamentar al P.R.M.
 17. Popa Virgil Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 18. Sarbu Marian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 19. Todoran Pavel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                       COMPONENTA
                           Comisiei pentru sănătate şi familie
                                  Limitele aprobate: 15-21
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Abitei Ludovic Grupul parlamentar al P.R.M.
  2. Bartos Daniela Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  3. Branzan Ovidiu Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  4. Burnei Ion Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  5. Dragos Liviu Iuliu Grupul parlamentar al P.N.L.
  6. Florea Ana Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
  7. Ifrim Mircea Grupul parlamentar al P.R.M.
  8. Ionescu Dan Grupul parlamentar al P.D.
  9. Luchian Ion Grupul parlamentar P.N.L.
 10. Moraru Constantin Grupul parlamentar al P.R.M.
     Florentin
 11. Naidin Petre Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 12. Pascu Ioan Mircea Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 13. Pataki Julia Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 14. Popa Constanta Grupul parlamentar al P.R.M.
 15. Popescu Gheorghe Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 16. Stireanu Octavian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                   COMPONENTA
                 Comisiei pentru învăţământ, ştiinţa, tineret şi sport
                              Limitele aprobate: 24-30
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Andea Petru Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  2. Andronescu Ecaterina Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  3. Antonescu George Grupul parlamentar al P.N.L.
     Crin Laurentiu
  4. Antonescu Napoleon Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
     Niculae şi umanist)
  5. Asztalos Ferenc Grupul parlamentar al U.D.M.R.
  6. Baciu Mihai Grupul parlamentar al P.D.
  7. Balta Mihai Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  8. Diaconescu Marin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  9. Fotopolos Sotiris Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
 10. Gingaras Georgiu Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 11. Ionescu Anton Grupul parlamentar al P.N.L.
 12. Ionescu Costel Marian Grupul parlamentar al P.R.M.
 13. Lapadat Ştefan Grupul parlamentar al P.R.M.
 14. Lepsa Sorin Victor Grupul parlamentar al P.D.
 15. Magheru Paul Grupul parlamentar al P.R.M.
 16. Marineci Ionel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 17. Mincu Iulian Grupul parlamentar al P.R.M.
 18. Miron Vasile Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 19. Moisoiu Adrian Grupul parlamentar al P.R.M.
 20. Moldovan Petre Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 21. Petrus Octavian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
     Constantin şi umanist)
 22. Radan Mihai Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
 23. Rus Emil Grupul parlamentar al P.R.M.
 24. Stanciu Anghel Grupul parlamentar al P.R.M.
 25. Stan Ion Grupul parlamentar al P.D.S.R (social-democrat
                              şi umanist)
 26. Vasilescu Nicolae Grupul parlamentar al P.R.M.
 27. Vekov Carol Ioan Grupul parlamentar al U.D.M.R.
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                    COMPONENTA
              Comisiei pentru cultura, arte, mijloace de informare în masa
                             Limitele aprobate: 19-23

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Dolanescu Ion Grupul parlamentar al P.R.M.
  2. Dutu Constantin Grupul parlamentar al P.R.M.
  3. Gvozdenovici Slavomir Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
  4. Iordache Florin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  5. Kelemen Hunor Grupul parlamentar al U.D.M.R.
  6. Lari-Iorga Leonida Grupul parlamentar al P.R.M.
  7. Loghin Irina Grupul parlamentar al P.R.M.
  8. Marton Arpad Francisc Grupul parlamentar al U.D.M.R.
  9. Malaimare Mihai Adrian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 10. Moldovan Carmen-Ileana Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 11. Moldoveanu Eugenia Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 12. Musca Monica Octavia Grupul parlamentar al P.N.L.
 13. Natea Ovidiu Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 14. Nicolicea Eugen Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 15. Onisei Ioan Grupul parlamentar al P.D.
 16. Puscas Vasile Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 17. Sassu Alexandru Grupul parlamentar al P.D.
 18. Stana-Ionescu Ileana Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
 19. Vasilescu Lia-Olguta Grupul parlamentar al P.R.M.
 20. Voicu Madalin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                       COMPONENTA
                        Comisiei juridice, de disciplina şi imunităţi
                               Limitele aprobate: 19-26

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Badoiu Cornel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  2. Balaet Mitica Grupul parlamentar al P.R.M.
  3. Boc Emil Grupul parlamentar al P.D.
  4. Bogea Angela Grupul parlamentar al P.R.M.
  5. Casunean Vlad Adrian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  6. Chirobocea Petre Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  7. Ciuceanu Radu Grupul parlamentar al P.R.M.
  8. Cliveti Minodora Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  9. Cristea Marin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 10. Dobre Traian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 11. Dumitriu Carmen Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 12. Gaspar Acsinte Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 13. Hogea Vlad-Gabriel Grupul parlamentar al P.R.M.
 14. Jipa Florina Ruxandra Grupul parlamentar al P.R.M.
 15. Mogos Ion Grupul parlamentar al P.N.L.
 16. Moiş Vasalie Grupul parlamentar al P.R.M.
 17. Neagu Ion Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 18. Negoita Gheorghe-Liviu Grupul parlamentar al P.D.
 19. Nistor Vasile Grupul parlamentar al P.D.
 20. Olteanu Ionel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 21. Stoica Valeriu Grupul parlamentar al P.N.L.
 22. Szekely Ervin Zoltan Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 23. Tamas Sandor Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 24. Timiş Ioan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                COMPONENTA
          Comisiei pentru apărare, ordine publică şi siguranţa naţionala
                           Limitele aprobate: 22-26

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Ana Gheorghe Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  2. Andrei Zeno Grupul parlamentar al P.R.M.
  3. Bahrin Dorel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
  4. Boiangiu Cornel Grupul parlamentar al P.N.L.
  5. Bucur Constantin Grupul parlamentar al P.R.M.
  6. Buruiana-Aprodu Daniela Grupul parlamentar al P.R.M.
  7. Canacheu Costica Grupul parlamentar al P.D.
  8. Draganescu Ovidiu- Grupul parlamentar al P.N.L.
     Virgil
  9. Frunzaverde Sorin Grupul parlamentar al P.D.
 10. Gheorghiu Viorel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 11. Ionescu Razvan Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 12. Mitu Dumitru Octavian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 13. Oltei Ion Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 14. Popescu Virgil Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 15. Priboi Ristea Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 16. Sandu Alecu Grupul parlamentar al P.D.
 17. Saulea Danut Grupul parlamentar al P.R.M.
 18. Stanescu Alexandru- Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
     Octavi şi umanist)
 19. Stroe Radu Grupul parlamentar al P.N.L.
 20. Stuparu Timotei Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 21. Toro Tiberiu Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 22. Tudor Marcu Grupul parlamentar al P.R.M.
 23. Vasilescu Valentin Grupul parlamentar al P.R.M.
 24. Voinea Florea Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
 25. Zavoian Ioan Dorel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                             şi umanist)
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                   COMPONENTA
                       Comisiei pentru politica externa
                           Limitele aprobate: 22-29

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Afrasinei Viorica Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  2. Arghezi Mitzura Domnica Grupul parlamentar al P.R.M.
  3. Bentu Dumitru Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  4. Brudasca Damian Grupul parlamentar al P.R.M.
  5. Dorian Dorel Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
  6. Dragu George Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  7. Dumitrescu Cristian- Grupul parlamentar al P.D.
     Sorin
  8. Gheorghita Manuela Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  9. Hasotti Puiu Grupul parlamentar al P.N.L.
 10. Ionescu Mihaela Grupul parlamentar al P.R.M.
 11. Ionescu Smaranda Grupul parlamentar al P.R.M.
 12. Konya-Hamar Sandor Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 13. Mitrea Miron-Tudor Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 14. Nassar Rodica Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 15. Nastase Adrian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 16. Neamtu Tiberiu-Paul Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 17. Niculescu Constantin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 18. Podgorean Radu Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 19. Rusu Horia-Mircea Grupul parlamentar al P.N.L.
 20. Severin Adrian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 21. Sonea Ioan Grupul parlamentar al P.R.M.
 22. Stanisoara Mihai Grupul parlamentar al P.D.
 23. Suciu Vasile Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 24. Szilagy Zsolt Grupul parlamentar al U.D.M.R.
 25. Teculescu Constantin Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


    PARLAMENTUL ROMÂNIEI
    CAMERA DEPUTAŢILOR

                                  COMPONENTA
         Comisiei pentru cercetarea abuzurilor, corupţiei şi pentru petiţii
                           Limitele aprobate: 13-17

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
 Nr.
 crt. Numele şi prenumele Grupul parlamentar
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
  1. Ariton Gheorghe Grupul parlamentar al P.R.M.
  2. Becsek-Garda Dezideriu Grupul parlamentar al U.D.M.R.
     Coloman
  3. Bolcas Lucian Augustin Grupul parlamentar al P.R.M.
  4. Dan Matei-Agathon Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  5. Gheorghiu Adrian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  6. Gradinaru Nicolae Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  7. Iriza Scarlat Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
  8. Merce Ilie Grupul parlamentar al P.R.M.
  9. Nechifor Cristian Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 10. Plesa Eugen-Lucian Grupul parlamentar al P.R.M.
 11. Raicu Romeo-Marius Grupul parlamentar al P.D.
 12. Simedru Dan-Coriolan Grupul parlamentar al P.N.L.
 13. Sireteanu Mihail Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
 14. Stefanescu Codrin Grupul parlamentar al P.R.M.
 15. Tocu Iulian Costel Grupul parlamentar al P.D.S.R. (social-democrat
                              şi umanist)
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


                             -------------
1  

Forme la zi | Modificari Act | Printare | Salvare DOC

Inapoi la Cautare

Comentarii Act

Nu sunt comentarii momentan.

Posteaza pe retele sociale

Pentru a posta un comentariu trebuie sa va autentificati


Daca nu aveti inca un cont si vreti sa va inregistrati dati click aici


Despre Companie

CTCE este liderul national in domeniul software legislativ. Avem o experienta de peste 35 ani in domeniul dezvoltarii de aplicatii software.
(aflati mai multe)

Termeni si Conditii
Comanda LegisPlus
Testeaza LegisPlus
Resurse Lege-Online

Nota CTCE

Continutul, designul, structura, precum si materialele Lege-Online.ro apartin C.T.C.E. - Piatra Neamt si sunt protejate de Legea 8/1996 privind drepturile de autor si drepturile conexe, cu modificarile si completarile ulterioare. Copierea/distribuirea/republicarea acestora este ilegala.

Intrati in Contact

  • Telefon:
    (0233) 211 020 / (0233) 218 110
  • E-mail:
    office@ctce.ro
  • Adresa:
    Bd. Decebal, nr. 32
    610076, Piatra Neamt, Neamt
    Romania


CTCE - Centrul Teritorial de Calcul Economic

Info

Se încarcã, vã rugãm asteptati.