Inapoi la Cautare

DECRET 257 /2003


pentru numirea unor magistraţi


Puteti sa consultati o forma actualizata la data 30.10.2020, conform modificarilor publicate in Monitorul Oficial al Romaniei, apasand butonul Cumpara Act.

Cumparati Actul varianta DOC

Forma la zi
Pret: 13,00 RON cu TVA
Doriti o forma actualizata , la zi (30.10.2020) , a acestui act ? Cumparati acum online, rapid si simplu varianta DOC !

Forme la zi | Modificari Act | Printare | Salvare DOC


    În temeiul prevederilor art. 94 lit. c), art. 99 alin. (1) şi art. 133 alin. (1) din Constituţia României, precum şi ale art. 47 din Legea nr. 92/1992 pentru organizarea judecătorească, republicată, cu modificările şi completările ulterioare,

    având în vedere Hotărârea Consiliului Superior al Magistraturii nr. 251/28 februarie 2003,

    Preşedintele României decretează:

    ARTICOL UNIC

    Se numesc în funcţia de judecător şi procuror, la instanţele menţionate în dreptul fiecăruia, persoanele prevăzute în anexa la prezentul decret.

                             PREŞEDINTELE ROMÂNIEI

                                  ION ILIESCU

    Bucureşti, 24 aprilie 2003.

    Nr. 257.


	

    ANEXA 1

                        A. Numirile în funcţia de judecător

    I. Curtea de Apel Alba Iulia
    - doamna Cristina Violeta Calarasu Judecătoria Hateg;
    - domnul Horia-Dorin Cristea Judecătoria Campeni.

    II. Curtea de Apel Bacau
    - doamna Raluca Adriana Marinescu Judecătoria Onesti.

    III. Curtea de Apel Bucureşti
    - doamna Cecilia Barta Judecătoria Sectorului 1;
    - doamna Sorina Ciobotaru Judecătoria Videle;
    - doamna Simona Maricela Ciurea Judecătoria Calarasi;
    - domnul Gabriel-Danut Comanescu Judecătoria Sectorului 6;
    - doamna Diana-Musata Georgescu Judecătoria Sectorului 5;
    - domnul Robert-Eugen Moise Judecătoria Buftea.

    IV. Curtea de Apel Cluj
    - doamna Ramona Avram Judecătoria Gherla;
    - doamna Gabriela Badiu Judecătoria Nasaud;
    - doamna Maria Fagea Judecătoria Huedin;
    - doamna Oana-Maria Petrascu Judecătoria Nasaud;
    - doamna Laura-Maria Petrean Judecătoria Simleu Silvaniei.

    V. Curtea de Apel Constanta
    - domnul Razvan Anghel Judecătoria Medgidia;
    - doamna Simona Gheorghe Judecătoria Tulcea;
    - domnul Amer Jabre Judecătoria Constanta;
    - doamna Felicia Marcu Judecătoria Babadag.

    VI. Curtea de Apel Craiova
    - doamna Alina Ciolofan Judecătoria Slatina;
    - doamna Maria-Cornelia Dascalu Judecătoria Orşova;
    - doamna Alina-Mihaela Ghebaur Judecătoria Drobeta-Turnu
                                                 Severin;
    - doamna Alina-Mariana Scumpieriu Judecătoria Motru;
    - doamna Alina-Manuela Tarus Judecătoria Targu Carbunesti;
    - domnul Dorinel Zoican Judecătoria Strehaia.

    VII. Curtea de Apel Galaţi
    - doamna Mariana Haralambe Judecătoria Galaţi;
    - domnul Victor Hortolomei Judecătoria Tecuci;
    - domnul Constantin Nita Judecătoria Adjud.

    VIII. Curtea de Apel Iaşi
    - domnul Catalin-Ioan Ciobotaru Judecătoria Vaslui;
    - domnul Romulus Eugen Gherca Judecătoria Iaşi;
    - domnul Razvan Pastila Judecătoria Barlad;
    - doamna Daniela-Elena Zavodnicu Judecătoria Vaslui.

    IX. Curtea de Apel Pitesti
    - doamna Delia Andrei Judecătoria Balcesti;
    - doamna Gabriela Apostol Judecătoria Costesti;
    - doamna Mihaela Banu Judecătoria Horezu;
    - doamna Ileana-Ruxandra Danaila Judecătoria Campulung;
    - domnul Catalin-Constantin Mititelu Judecătoria Balcesti;
    - doamna Anda-Mihaela Pluteanu Judecătoria Campulung;
    - doamna Lucia-Mariana Şerban Judecătoria Dragasani;
    - doamna Elena Diana Ungureanu Judecătoria Pitesti.

    X. Curtea de Apel Ploiesti
    - domnul Claudiu-Ionut Andrei Judecătoria Pogoanele;
    - domnul Eduard Cristian Ciobotaru Judecătoria Moreni;
    - doamna Simona-Maria Circota Judecătoria Ploiesti;
    - doamna Cristina Laura Lungu Judecătoria Targoviste.

    XI. Curtea de Apel Suceava
    - doamna Lacramioara Axinte Judecătoria Botosani;
    - domnul Iulius-Cezar Dumitrescu Judecătoria Suceava;
    - doamna Anca-Petruta Haragus Judecătoria Suceava;
    - doamna Anitta-Maria Herghiligiu Judecătoria Dorohoi;
    - doamna Nicoleta-Carmen Kosa Judecătoria Suceava;
    - doamna Mihaela Surdu Judecătoria Suceava.

    XII. Curtea de Apel Targu Mures
    - doamna Maria Iuliana Calugaru Judecătoria Sighisoara;
    - domnul Claudiu Marius Gurlui Judecătoria Reghin;
    - doamna Camelia Neag Judecătoria Ludus.

    XIII. Curtea de Apel Timişoara
    - doamna Nicoleta-Minodora Papa Judecătoria Arad;
    - domnul Ştefan Vintieler Judecătoria Chisineu Cris.

                        B. Numirile în funcţia de procuror

    I. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Alba Iulia
    - domnul Vasile Aenoaei Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Alba Iulia;
    - domnul Costel-Daniel Chirila Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Alba Iulia;
    - doamna Alina-Diana Rasovan Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Hunedoara.

    II. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Bacau
    - doamna Laura-Nadia Cojocaru Parchetul de pe lângă Judecătoria Bacau.

    III. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Bucureşti
    - doamna Dana-Manuela Ana Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Sectorului 1;
    - doamna Ileana Mihaela Ancuta Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Sectorului 3;
    - domnul George-Daniel Cojocaru Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Giurgiu;
    - doamna Alexandrina-Lili Deaconu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Oltenita;
    - doamna Adriana-Ligia Dragan Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Slobozia;
    - domnul Cosmin-Mihail Grancea Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Sectorului 4;
    - domnul Laurentiu Marius Hetriuc Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Sectorului 5;
    - domnul Sandu-Gabriel Iordache Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Sectorului 4;
    - doamna Maria-Magdalena Militaru Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Sectorului 1;
    - domnul Mugur-Alexandru Tanasescu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Zimnicea;
    - domnul Marian Trusca Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Sectorului 4;
    - domnul Mihail Udroiu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Sectorului 6;
    - doamna Florina Vramulet Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Sectorului 2.

    IV. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Constanta
    - domnul Ştefan Balanescu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Mangalia.

    V. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Craiova
    - doamna Claudia-Ionela Curelaru Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Targu Jiu;
    - domnul Costinel Claudiu Minea Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Drobeta-Turnu Severin;
    - domnul Iacob Niculaita Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Corabia;
    - domnul Corneliu Bogdan Popescu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Drobeta-Turnu Severin;
    - domnul Cristian Ovidiu Popescu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Slatina;
    - domnul Eugen Madalin Stanciu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Bailesti.

    VI. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Galaţi
    - doamna Alexandra Cristina Malai Parchetul de pe lângă Judecătoria Brăila.

    VII. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Iaşi
    - doamna Veta Enculescu Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi.

    VIII. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Oradea
    - doamna Adela Beltechi Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Satu Mare;
    - domnul Cristian Emanuel Dobre Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea;
    - domnul Alin-Lucian Leucea Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea;
    - domnul Romulus Dan Varga Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Satu Mare.

    IX. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Pitesti
    - domnul Alexandru Coculescu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Pitesti;
    - domnul Nicolae Popescu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Pitesti.

    X. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Ploiesti

    - doamna Iuliana-Mirela Banescu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Valenii de Munte;
    - doamna Ana-Maria Gligan Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Ploiesti;
    - doamna Elena Licu Parchetul de pe lângă Judecătoria Mizil;
    - doamna Elisabeta-Cristina Parchetul de pe lângă Judecătoria
      Petricica Ploiesti;
    - doamna Elena Stan Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Targoviste;
    - domnul Ionut Vasile Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Targoviste.

    XI. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Suceava
    - domnul Vasile Bejan Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Suceava;
    - domnul Olivian Nisioi Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Suceava.

    XII. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Targu Mures
    - domnul Adrian Florin Domnariu Parchetul de pe lângă Judecătoria
                                       Targu Mures.

    XIII. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Timişoara
    - doamna Mioara-Violeta Filip Parchetul de pe lângă Judecătoria Deta;
    - domnul Miron Adrian Parchetul de pe lângă Judecătoria Resita;
      Ghimis-Roates
    - doamna Gladiola-Nicoleta Golosie Parchetul de pe lângă Judecătoria Faget.


                                -------
1  

Forme la zi | Modificari Act | Printare | Salvare DOC

Inapoi la Cautare

Comentarii Act

Nu sunt comentarii momentan.

Posteaza pe retele sociale

Pentru a posta un comentariu trebuie sa va autentificati


Daca nu aveti inca un cont si vreti sa va inregistrati dati click aici


Despre Companie

CTCE este liderul national in domeniul software legislativ. Avem o experienta de peste 35 ani in domeniul dezvoltarii de aplicatii software.
(aflati mai multe)

Termeni si Conditii
Comanda LegisPlus
Testeaza LegisPlus
Resurse Lege-Online

Nota CTCE

Continutul, designul, structura, precum si materialele Lege-Online.ro apartin C.T.C.E. - Piatra Neamt si sunt protejate de Legea 8/1996 privind drepturile de autor si drepturile conexe, cu modificarile si completarile ulterioare. Copierea/distribuirea/republicarea acestora este ilegala.

Intrati in Contact

  • Telefon:
    (0233) 211 020 / (0233) 218 110
  • E-mail:
    office@ctce.ro
  • Adresa:
    Bd. Decebal, nr. 32
    610076, Piatra Neamt, Neamt
    Romania


CTCE - Centrul Teritorial de Calcul Economic

Info

Se încarcã, vã rugãm asteptati.